Се преврте автобус во Белград - Луѓето во паника

Утрово после 10 часот се случила сообраќајна несреќа на патот кај приградската населба Умка, во правец кон Белград, пренесуваат српските медиуми.

Како што може да се забележи на фотографиите на репортерот на „Новости“ од местото на настанот, се превртел автобус на јавниот превоз.

Според првичните информации од српската полиција, во несреќата се повредени неколку лица.

Создадени се колони од автомобили во двата правца, а сообраќајот е во застој.

26.11.2021 - 14:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега