Се преврте трактор во Берово: Младо момче повредено

 

Вчера во 16,00 часот било пријавено дека во село Црник, А.Г.(27) од село Црник, управувајќи трактор „ИМТ 533“ изгубил контрола и се превртел.

А.Г. се здобил со повреди по што бил пренесен во Итната медицинска помош во Берово за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот oд Полициската станица Берово. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.03.2020 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега