Се распаѓа коалицијата на Заев – Турците преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Ромите и Турците го напуштија Заев. Традиционалниот партнер на СДСМ,  патијата на Ердоган Сарач денеска потпиштува влез во колацијата на ВМРО- ДПМНЕ  „За подобра Македонија, со тоа коалицијата на Никола Груевски станува најголема коалиција што некогаш излегла во било кој изборен циклус во Македонија. Претходно Заев остана и без поддршката  на Ромите од Партијата на Самка Ибаимовски откако целото членство преку генералниот секретар најави дека преминува во партијата на Шабан Салиу во коалицијата на ВМРО -ДПМНЕ. 

 
 
11.11.2016 - 13:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега