Се разведе пред 4 месеци: Џејсон Мамоа во врска со латино бомба

Популарниот „Аквамен“, актерот Џејсон Мамоа пред четири месеци се разведе од сопругата Лиса Бонет со која има две деца.

Набрзо по разводот беше објавено дека живее на улица, а сега светските медиуми пишуваат за неговата нова љубов.

Мамоа наводно е во врска со актерката Еиза Гонзалес, а според пишувањата парот се запознал и зближил на снимање на филм. Неименуван извор рекол дека „Џејсон е повторно среќен“.

Еиза е мексиканска актерка која играла во голем број теленовели, по што патот и се отворил кон Холивуд.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eiza Gore (@eizagonzalez)

17.05.2022 - 19:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега