Се скарале за ред во амбуланта, па го избодел со остар предмет

Вчера во 18.11 часот во СВР Скопје било пријавено од Д.Ј. (22) дека бил нападнат во приватна здравствена установа во Чаир.

МВР информира дека Д.Ј. пријавил дека околу 17:45 часот во приватна здравствена установа на подрачје на Чаир по претходна расправија околу ред за влегување, бил физички нападнат од Љ.Ч., кој употребил и остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

01.10.2022 - 21:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега