Се смирува епидемијата во Франција, опаѓа бројот на починати

Во Франција во последните 24 часа од коронавирусот починаа 83 лица, што е пад на бројот на смртни случаи од 0,3 отсто, соопштија здравствените власти.

Вкупниот број на починати во болниците и домовите за старци со тоа порасна на 28.215, пренесува Ројтерс.

Според податоците на сајтот Worldmeters, во Франција се заразени вкупно 181.575 лица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2020 - 22:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега