Се тресе земјата: Уште еден земјотрес ја стресе Македонија

Утрово во 06:57 часот, граѓаните на Македонија беа вознемирени од земјотрес.

Според интернетот сајтот на Европската сеизмолошка станица, земјотресот бил со јачина од 4,4 степени, во длабочина од два километри и се случил околу три километри североисточно од Скопје.

Според околните станици утрово минута подоцна, во 6.58 часот, бил почувствуван уште еден земјотрес од 3,9 степени според Рухтер, со епицентар во пограничниот регион меѓу Косово, Србија и Македонија, на длабочина од 10 километри

 
 
11.09.2016 - 08:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега