Се урна осумкатница во Бангладеш - 25 лица го загубија животот

Денеска се урна осумкатница во Бангладеш во која имало фабрика за шиење облека и пазар.

Во несреќата за жал загинале најмалку 25 лица, а ранети се над 500.

Пожарникари и војници работат на спасувањето на затрупаните луѓе во зградата.

 

најчитано сега