Сечете ме, пцујте ме и удирајте ме: Пастор на црква ги запрепасти сите сакајќи да одржи лекција на децата за страдањата на Исус

Пастир во црква во Охајо е снимен како им држи бизарна леција на децата.

Имено тој ги замлил учениците да го сечат со нож, да го удираат и да го плукаат, а според неговите зборови тоа го направил за да им покаже на децата страдањето на Исус.

Меѓутоа лекцијата предизвика бројни реакции кои велат дека тоа е неприкладно да се споведува пред деца.

Полицијата поведе и истрага за инцидентот, а во меѓувреме пасѕирот објавил и извинување на фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 10:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега