Семејна драма во Куманово - пијан претепал жена

 

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 48-годишниот Г.К. од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 03.08.2019 година околу 21:00 часот во Куманово на улицата „436“, во куќата на пријавениот, истиот под дејство на алкохол, физички ја нападнал 40-годишната С.М. од село Пчиња, со која живеел во вонбрачна заедница, при што и нанел тешка телесна повреда. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега