Семејна драма во Македонија: Двајца браќа физички се пресметале

Вчера околу 14 часот и 50 минути во село Радање, Општина Карбинци поради нарушени фамилијарни односи настанала вербална расправија а потоа и физичка пресметка помеѓу браќата М.М.(36) од село Радање и Ќ.М.(34) од село Ебеплија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега