Семејна драма во Ресен: Се степале двајца браќа, па се вмешал и внукот

 

Семејна драма во Ресен вчера попладне, откако по расправија настанала и тепачка помеѓу двајца браќа, по што синот на едниот од нив з.

Вчера во 17 часот и 40 минути во Полициската станица Ресен било пријавено дека во двор од куќата на улица „Бигла“ во Ресен, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу С.А.(43) и неговиот брат С.А., по што се приклучил и синот на С.А.(43), Ќ.И. од Ресен.

Според пријавеното, С.А. се обидел со нож да ги нападне Ќ.И. и С.А.(43), но тие го совладале и го задржале до доаѓање на полициски службеници, кои го лишиле од слобода С.А.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 14:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега