Сергеј Трифуновиќ имал сообраќајна несреќа - со автомобилот излетал од патот во околината на Крагуевац

Сергеј Трифуновиќ, лидерот на Движењето на слободни граѓани и познат актер, наводно предизвикал сообраќајна несреќа во петокот вечерта на патот меѓу Младеновац и Топола, во која девојката која му била совозач е повредена.

Според пишувањата на Србија денес, Сергеј управувал со автомобилот, а со него била 20-годишна девојка.

Трифуновиќ изгубил контрола над возилото и излетал од патот. Девојката веднаш била згрижена во болница во Младеновац.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.06.2019 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега