Серија А се враќа - одреден датумот за продолжение на сезоната

Раководството на Серија А реши – италијанско се враќа на 13 јуни, а до крајот на сезоната остануваат уште 12 рунди.

Одлуката беше донесена денеска на видео-конференциски состанок.

Според инфорамциите кои ги пренесува Газета Дело Спорт, мнозинството од клубови решило да се доигра сезоната а продолжнието е од 13 јуни, покрај 12 кола има и четири заостанати натпревари, Интер – Сампдорија, Аталанта – Сасуоло, Верона – Калјари и Торино- Парма.

Желбата на клубовите и раководството на Серија А е сезоната да заврши најдоцна на 2 август, ќе се игра со неверојатен ритам, секои 3-4 дена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.05.2020 - 18:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега