Сестрите беа до новороденчињата кога почна земјотресот: За нивната реакција зборува цел свет

 

Неодамнешниот силен потрес во Јужна Кореја е забележан на камера во Гинеколошка болница, каде сестрите при потресот инстинктивно реагирале и ги заштитиле децата.

Потресот од 5,4 степени во Ноември повреди 57 лица.

За ова видео зборува цел свет.

 

 

 

12.01.2018 - 09:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа