Северина ја „бркаат“ од банки за кредит од 100.000 евра: Три месеци не платила рата, а може да и го земат и станот

Хрватската пејачка Северина иако се обидува да направи да изгледа дека е се во ред со нејзиниот живот, вистината воопшто не е таква.

Снаата на Кеба ја прекина соработката со менаџерот Томислав, а и рабоата не и цвета. Севе има се помалку работа, пее за помал хонорар, а долговите се таложат.

Моментално таа има проблем со кредит кој го подигнала пред осум месеи за нов албум, а тие пари сега не може да ги врати, пишува „Курир.рс“.

-Познато е дека Северина не умее со парите. Троши повеќе од што заработува. Во 2018 имаше многу настапи, но ништо не зачува од парите, па пред осум месеци озема кредит од 100.000 евр, а како хипотека го ставила станот.Првите пет месеци беше се во ред, но последниве три не плати ни една рата, а се зборува дека една рата е 7000 евра.Воглавно, од банката и пратија соопштување дека ќе се активира хипотеката доколку не плати во рок од 15 дена- вели извор за Српски Курир.

Нејзините пријатели велат дека пејачката ќе се извлече од ова бидејќи не и е првпат да биде должна.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 09:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега