Северна Ирска планира повторно да ги отвори продавниците за алкохол

Регионалната Влада на Северна Ирска планира да дозволи повторно да се отворат специјализираните продавници за алкохолни пијалаци, соопшти денеска министерот за правда.

 Северноирските власти на почетокот од неделава наредија затворање на продавниците за алкохол што предизвика критики од страна на политичари и трговци, затоа што со тоа се зголеми притисокот врз, и без тоа, преоптерените супермаркети, каде исто така се продаваат алкохолни пијалаци.

Во Северна Ирска има 275 лица заразени со коронавирусот, а 13 се починати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.03.2020 - 23:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега