Шекеринска потврди дека била дома кај Боки 13

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во интервју за „Радио Слободна Европа“ потврди дека била во домот на Бојан Јовановски, првоосомничен за „Рекет“.

Таа побара Обвинителството тоа да го истражи.

-Јавното обвинителство може да истражува сè и во ниеден момент никој од нас не се обиде тоа да го спречи, рече таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2020 - 14:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега