Шилегов: Кровот на средното хемиско училиште бил реконструиран во 2009 година

Силниот ветер кој синоќа дуваше со 100 километри на час го откорна покривот и на средното хемиско училиште Марија Кири Склодовска, а булеварот Партизански одреди до 3 часот по полноќ беше блокиран од покрив кој падна од станбена зграда. 

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов демантираше дека кровот на ова училиште било реконструиран пред 6 месеци, туку дека тоа било направено во 2009 година.

„Бидејќи вистината боли, па почнаа да спинуваат.

Кровот на Хемиско е “реконструиран” во 2009 година, кога министер беше Никола Тодоров и тоа од страна на министерството. Квалитетот на “реконструкцијата” е видлив на фотографијава.

Годинава, ние ја реконструиравме фасадата на училиштето (енергетски ефикасна). Како што гледате, фасадата е во одлична состојба, што бога ми, за фасадите од Ск 2014 не може да се рече ..“, напиша Шилегов на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 11:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега