Шофер со „нисан“ прегази жена

Вчера во 17.30 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„4 Ноември“ во Битола, патничко возило „нисан“ со грчки национални ознаки, управувано од Г.К.(37) од с.Јанковец, ресенско, удрило во В.Ф.(57) од Битола.

Во несреќата, В.Ф. се здобила со тешка телесна повреда, констатирана во Клиничка болница Битола.

Увид на местото, според надлежните, извршила екипа на СВР Битола.

01.12.2022 - 12:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега