Што значи ако сонувате змија - не го игнорирајте предупредувањето

Постојат повеќе причини поради кои сонувате змии.

Доколку во последно време често сонувате змии, тогаш е време да дознаете што значат тие соништа и на што ве предупредуваат.

Имено, кога сонуваме змии тоа значи дека имаме непријател.

Во толкувањето на соновите пишува дека доколку во сон ве касне змија, тоа значи дека ве предупредува дека на јаве ќе ви се случи некоја непријатност од која не можете да побегнете.

Доколку се борите против неа, тоа значи дека ќе имате конфликт со непријателот.

Каснувањето на змија укажува на сплетки, поради тоа мора да бидете внимателни.

 

 

 

10.08.2018 - 20:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега