Силен земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 5,1 степен според Рихтер е регистриран во близниа на грчкиот остров Крит.

Епицентарот бил на 147 км југоисточно од Ираклион, каде што живеат 137.000 жители.

Земјотресот се случил утрово во 07.04 часот по локално време на длабочина од 60 км.

02.10.2022 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега