Силен земјотрес од 5,7 степени во Турција - Луѓето бегале во паника

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени, ја стресе провинцијата Денизли во западниот дел од Турција.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или нанесена штета, јави станицата „НТВ“.

Силниот потрес кој ги испаничил жителите се почувствувал и во околните провинции.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 08:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега