Силен земјотрес утринава ја разбуди Македонија

Силен земјотрес утринава почувствуван во Скопје во 06:58 часот.

Според информациите на Сеизмолошката обсерваторија на ПМФ во Скопје, епицентарот на земјотресот е 5 километри североисточно од Скопје со епицентри на 2 километри под земјината површина и интензитет од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

 

 

 
 
11.09.2016 - 07:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега