Силен земјотрес вечерва во Албанија - почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтерова скала е регистриран во 20:15 со епицентар во Албанија. Земјотресот е почувствуван и во Македонија.

Епицентарот на земјотесот е во Драч, а регистриран е со прилично јака магнитуда и во Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 21:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега