Силен земјотрес во Јапонија: Испаничени луѓе бегале од Олимпиското село

Земјотрес со јачина од шест степени по Рихтер ја погоди Јапонија. Епицентарот е во близина на крајбрежјето на Ибараки, на 40 километри од копното. Надлежните служби соопштија дека нема опасност од цунами.

Корисници на Твитер пишуваат дека тресењето траело околу 30 секунди.

Како што јавуваат западните медиуми, луѓето панично бегале од Олимпиското село.

 

03.08.2021 - 23:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега