Силен земјотрес во Турција - Ј стресе и Грција

Силен земјотрес од 5.3 степени по Рихтер ја погоди Турција, а го почуствувале и грчките острови во Егејското море, јавува Си-Ен-Ен.

Овој земјотрес е регистриран на 112 километри источно од островот Лезбос итраел релативно долго.

Епицентарот бил во зоната помеѓу Измир и Бурса.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2020 - 21:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега