Силјановска Давкова: Џафери го прекрши уставот, исто како и Иванов

Во сите земји, но тоа не го знаеле нашите уставотворци. Кој ги објавува законите? Претседателот на Собранието НЕ! Туку, претседателот на државата, рече професорката Гордана Силјановска Дафкова во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Таа додава дека и Џафери и Иванов го прекршиле Уставот на државата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 23:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега