Силјановска во водство според ВМРО-ДПМНЕ - резултати од пребројувањето на 81,12 % од гласовите

Според најновите резултатите од пребројувањето на 81,12% од гласовите, според ВМРО-ДПМНЕ силјановска и понатаму е во благо водтство пред Пендаровски и Река.

Пендаровски има 286.132 гласа, Силјановска има 292.428 гласа, а Река 85.532 гласа.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.04.2019 - 21:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега