Силно невреме ја погоди Србија: Можна е појава на торнадо (ФОТО)

Нови Сад го погоди силно невреме со ветер и дожд, а на социјалните мрежи беа објавени апокалиптични сцени.

Силното невреме погоди неколку населби, при што и во следните часови се очекува да продолжи невремето.

Српските медиуми пишуваат дека бурата поминува неколку километри северно од Нови Сад, а можна е појава на торнадо во неколку области.

 

29.09.2022 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега