Син го претепал таткото во скопско Идризово- старецот завршил во болница

 

Син физички го нападнал таткото, по што старецот завршил во болница со тешки телесни повреди.

„Рано утринава во 01 часот и 30 минути во Полициска станица Гази Баба, Е.Р.(80) од село Идризово, скопско, пријавил дека на 22.03.2020 околу 19.00 часот во семејниот дом на улица „4“, по претходна расправија, бил нападнат со тврд предмет од неговиот син Р.Р.(46). Е.Р. бил однесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била констатирана тешка телесна повреда“ велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2020 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега