Сите му завидуваат на Даглас Коста: Покрај ваква убавица нема шанси да му биде здодевно додека е во изолација

СНајголем проблем за луѓето деновиве е досадата. Сепак има и такви кои уживаат во ерата на коронавирусот.

Еден од нив е крилниот напаѓач на Јувентус, Даглас Коста кој наводно доби дозвола од Јувентус да замине од Италија во родниот Бразил, бидејќи поминал 14 дена во карантин и не бил позитивен за короната.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NATHÁLIA FELIX (@nathaliafelix) on Mar 23, 2020 at 12:58pm PDT

Коста заедно со неговата девојка Наталија Феликс се вселил во неговата куќа и вели дека е во изолација, но ако ги погледнете неговите фотографии на социјалните мрежи, ќе сфатите дека неговиот дом подразбира многу повеќе од само куќа.

 
 
 
View this post on Instagram

Mô de vida

A post shared by NATHÁLIA FELIX (@nathaliafelix) on Mar 24, 2020 at 2:50pm PDT

Додека повеќето луѓе поминуваат време на 50 или 100 квадратни метри, Коста има привилегија да поседува огромно земјиште, што покрај куќата подразбира и базен, природа, вештачко езеро ... Ако со сета удобност додадеме дека покрај него е Наталија, тогаш повеќе од сигурно е дека не му е здодевно додека е во изолација.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NATHÁLIA FELIX (@nathaliafelix) on Mar 26, 2020 at 1:26pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NATHÁLIA FELIX (@nathaliafelix) on Mar 10, 2020 at 2:53pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Here we go @lucasskruel #hard @nouperformance

A post shared by DC11 Fé Em Deus (@douglascosta) on Mar 25, 2020 at 2:15pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.03.2020 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега