Сѐ поголем бројот на жртвите од ураганот „Ирма“ - предизвика сообраќајки и струјни удари

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55.

Портпаролот на гувернерот на Флорида, Мекинли Луис, наведе дека шест лица загинале во сообраќајни несреќи, четворица при подготовките за невремето, едно лице загинало од струен удар, додека друго од срцев удар.

Во Јужна Каролина загинаа четири лица, а во Џорџија две.

Според официјалните податоци, на Карипските Острови загинаа 37 лица.

 

 

 

13.09.2017 - 08:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега