Скопјанец го нападнал својот син со остар предмет

Млад скопјанец се здобил со повреди откако бил нападнат со остар предмет од својот татко.

„На 26.09.2021 околу 14.50 часот во СВР Скопје – Полициско одделение Петровец било пријавено дека околу 13:30 часот во с.Ржаничино, скопско, по претходна расправија во домот, З.Ц.(53) со остар предмет му нанел повреди на неговиот син Ј.Ц.(22).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираше МВР.

27.09.2021 - 16:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега