Скопјанец нападнал полицаец на должност

МВР информираше дека вчера во околу 00:15 часот во населба Илинден, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.С.(23) од Скопје затоа што се однесувал агресивно и физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

27.09.2021 - 16:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега