Скопјанец приведен на улица

Скопјанец вчера бил приведен на улица откако агресивно се однесувал кон полицајци.

МВР информира дека во 10.20 часот на улицата „Народен фронт“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.Т. од Скопје, поради тоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 18:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега