Скопјанец пронајден мртов во својата викендица

81 годишниот скопјанец Димитар Ч. вчера бил пронајден мртов во неговата викендица во селото Прждево, неготинско.

Сосед кој дошол во викендицата за да го посети Димитар, го пронашол телото и веднаш ја повикал полицијата.

Телото на скопјанецот е предадено на обдукција. Резултатите ќе покажат кои се причините за смртта.

 

 

најчитано сега