Скопјанец со мотор прегази пешак

Вчера во 21.45 часот во полициска станица било пријавенодека на ул.„Благоја Стефковски“ мотоцикл „јамаха“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Г.(27) од Скопје удрил во И.В.(51) од Скопје.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, велат од полицијата.

МВР соопшти дека увид бил извршен од СВР Скопје.

08.08.2022 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега