Скопјанец уапсен на „Партизанска“

По претрес од страна на полицијата, скопјанец бил уапсен поради поседување на дрога.

Имено вчера во 18:15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Партизански одреди“ го лишиле од слобода Г.В.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2020 - 11:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега