Скопјани конечно имаа мирна ноќ - се смирува ли тлото?

Скопјани имаа мирна ноќ по серијата земјотреси кои го потресоа главниот град. Почвата во скопскиот регион се смирува по силниот земјотрес со јачина од 5,1 степени, кој предизвика паника кај населението.

Последниот најсилен земјотрес по оној во неделата во 15 часот и 10 минути, се случи во 1 часот и 32 минути со јачина од 3,2 степени.

Потресите предизвикаа вознемиреност кај населението, а лекарска помош по земјотресите досега побарале повеќе од 100 лица.

Скопјани имаа мирна ноќ. Да се надеваме дека земјотресите нема да се повторат.

 
 
15.09.2016 - 08:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега