Скопјани направиле драма додека полицијата апсела 60-годишна жена

Скопјани направиле драма додека полицијата се обидувала да приведе 60-годишна жена.

Околу 22.00 часот во СВР Скопје на улицата ,1558’’биле приведени С.Р.(39) и С.Р.(28), и двајцата од Скопје, поради спречување на службено лице во вршење на службено дејствие, при приведување на  60-годишната Ш.С. од Скопје.

Жената се барала по судска наредба.  

По целосно расчистување и документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега