Скопјанка изгубила контрола над своето возило и излетала од патот- со тешки повреди пренесена во болница

Скопјанка изгубила контрола над своето возило и излетала од патот кај Демир Капија, по што се здобила со тешки телесни повреди.

-На 10.05.2021 во 13.15 часот било пријавено дека на автопатот Неготино-Демир Капија, патничко возило „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од С.Ѓ.(39) од Скопје, излетало надвор од коловозот, велат од полиција.

Во незгодата С.Ѓ. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа на Полициската станица Неготино.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.05.2021 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега