Скопјанка малтретирана и силувана од поранешно момче

Рано утринава во 04,00 часот било пријавено дека жена од Скопје била малтретирана и силувана.

Имено во Единицата за известување и команда Скопје, било пријавено дека во стан на улица „Владимир Комаров“ во Скопје, 49- годишната Л.Ј била малтретирана и врз неа била извршена обљуба од страна на 39- годишниот С.Б од Босна и Херцеговина, со кого претходно биле во врска што таа не сакала да ја продолжи.

С.Б. е приведен во полициска станица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.05.2019 - 15:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега