Скопје: Им ја украле бронзената биста на Главинов од пред партискиот штаб

Непознати сторители вчера ја украле бистата на Васил Главинов од пред сдиштето на СПМ, информираше МВР

На 20.02.2024 околу 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред седиште на политичка партија на подрачјето на Центар била одземена бронзена биста на народниот херој Васил Главинов. Се преземаат мерки за расчистување на случајот - велат од полицијата.

21.02.2024 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега