Скопје меѓу најзагадените градови вечерва - Едвај се дише

Скопје вечерва е меѓу најзагадените градови во Македонија.

Мерните станици покажуваат дека во моментов најзагадено е во Куманово, со што Куманово е најзагаден град.

Потоа следат Ректорат, па Битола и Центар.

Ако не морате не излегувајте.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега