Скотланд Јард: Нападот со нож во лондонската џамија не е терористички акт

Британската полиција смета дека нападот со нож во централната џамија во Лондон не претставува терористички акт, се посочува во соопштението на прес службата на Скотланд Јард.

 

-Истражителите на инцидентот во џамијата не сметаат дека тој е поврзан со тероризам, соопшти полицијата.

„Мажот (29), кој присуствувал на молитвата, е задржан внатре во џамијата под сомнение за обид за убиство”, се наведува во друго соопштение на Скотланд Јард.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 23:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега