Слаб земјотрес регистриран претпладнево во Скопје

По мирната ноќ без потреси, утрово во скопското подрачје е регистриран послаб земјотрес со јачина од 1,5 степени. Од Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ велат дека земјотресот е почувствуван во 8 часот и 11 минути со интензитет од 1,5 степени.

Потресот воопшто не е регистриран на сајтот на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

 
 
13.09.2016 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега