Славната поп-ѕвезда од Јужна Кореја пронајдена мртва - контроверзна убавица популарна кај младите

Една од најпопуларните поп-ѕвезди во Јужна Кореја, Сули починала на 25-годишна возраст. Тамошната полиција соопштила дека пејачката мртва ја нашол нејзиниот менаџер во нејзиниот дом близина на Сеул.

 
 
 
View this post on Instagram

영혼 잠시 어디간 금머

A post shared by 설리가진리 (Sulli) (@jelly_jilli) on Sep 9, 2019 at 4:48am PDT

Причината за смртта не е уште прецизно потврдена, но се шпекулира дека станува збор за самоубиство.

 
 
 
View this post on Instagram

!!!!!! 

A post shared by 설리가진리 (Sulli) (@jelly_jilli) on Jul 8, 2019 at 12:54am PDT

Оваа ѕвезда на Инстаграм ја следат скоро 6 милиони луѓе, а била членка на популарниот бенд F(x)  се до 2015 година, кога ја напуштила оваа група за да се фокусира на актерската кариера.

Сули, чие вистинско име е Чон Џин-Ри била блиска пријателка со поп-пејачот Џонгинг кој се самоубил во 2017 години на 27 години.

Оваа дама била прилично контроверзна и позната како некој кој е без влакна на јазикот. Во повеќе наврати била критикувана во јавноста поради слободното однесување и фактот дека не носи градник, а медиумите редовно објавувале нејзини провокативни фотографии.

 
 
 
View this post on Instagram

밀라노 #TheNightIsYours #PressResetTonight #푹잔듯한피부 #갈색병 #에스티로더

A post shared by 설리가진리 (Sulli) (@jelly_jilli) on Jun 13, 2019 at 2:15pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 13:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега