Следат два дена за одмор:Среда и четврток неработни денови

Среда, 23 мај 2018 година, Националниот ден на Власите, е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Истовремено, Министерството им го честита Националниот ден на Власите на граѓаните припадници на влашката заедница.

Неработен за сите граѓани на Македонија е и 24 мај (четврток) „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители

 

 

 

17.05.2018 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега