Снимките од невремето во Грција се вистинска катастрофа - туристите итно евакуирани

 

Туристите кои се наоѓаат во Грција наместо врело сонце и песок, ги пречекаа облаци, град, молњи и громови. 

Во Ситонија, на Халкидики, беснее циклонот Медуза, кој поплави хотели и улици, поради што дел од туристите биле евакуирани.

На патиштата има одрони и гранки, а стабилизирање на времето се очекува о вечерва кон утре.

Овој циклон се појавува по бран пеколни горештини.

 

 

 

17.07.2017 - 16:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа